شرکت خودرو سازی ایرانخودرو در سال 92 جدید ترین محصول خود که دنا نام داشت معرفی کرد و یک سال بعد به تولید انبوه رساند و با ورود این خوردو به بازار با استقبال چشم گیری روبرو شد به عینه می توان گفت دنا همان سمند EF7 است که البته با کمی تغییرات ظاهری و داخلی توانست جایگاه خوبی را در تولیدات داخلی ایجاب کند .

دناپلاس
دناپلاس
دناپلاس
دناپلاس
معایب و مزایای دناپلاس

ایرانخودرو به مدت سه سال بعد از عرضه دنا نسخه پلاس این خودرو را روانه بازار کرد و در طراحی و افزایش امکانات در این خودرو استقبال چشم گیری داشت ، در یک نگاه این دو محصول نسبت به سایر تولیدات ملی دارای باید های قابل تاملی هست اما باید گفت این خودرو فقط به ویژگی های قابل قبول و در رده انتظار ختم نمی شود دنا و دنا پلاس دارای معایبی هستند که بهتر است با آنها آشنا شویم .

مشخصات دنا پلاس

وزن این خودرو 1258 کیلوگرم می باشد و همچنین حجم موتور 1648 سی سی که این وزن و قدرت این موتور خودرو را از حالت سکون به مدت زمان 12.3 دقیقه به 100 کیلومتر در ساعت می رساند . مصرف سوخت قابل قبول این خودرو در مسیر های جاده ای 6 لیتر در هر 100 کیلومتر است که نسبتا مصرف پایینی محسوب می شود . بروز شدن چراغ های عقب و جلو ، تعبیه سانروف ، آنتن کوسه ای ، مانیتور ، جدید تر شدن خط درب ها تفاوت هایی هستند که در دناپلاس بکار گرفته شده .

دناپلاس
دناپلاس
سایز تایر و رینگ ها

سایز لاستیک های دناپلاس همان سایزی است که در خودرو هایی نظیر سمند ، تند 90 و زانتیا استفاده شده و برای محور عقب و محور جلوی این خودرو از سایز 185/65/15 و رینگ های آلمینیومی 15 اینچی استفاده شده است و شما می توانید با تعویض لاستیک ها و استفاده از سایز های :

دناپلاس
دناپلاس
دناپلاس
دناپلاس
مقایسه قیمتی دناپلاس با سایر خودرو ها

یکی از مهم ترین عواملی که موجب نخریدن این خودرو می شود قیمت بالای آن است که در بازار با قیمتی حدود 100 تا 105 میلیون خرید و فروش می شود و شما با این میزان می توانید خودرو هایی مثل : برلیانس H330 ، پژو 207 ، دانگ فنگ H30 کراس را خریداری کنید .

دنا پلاس
دنا پلاس

جی بی تایر همراهی مطمئن در فروش و خدمات سیار لاستیک و روغن خودرو