با سرد شدن هوا و رسیدن فصل زمستان و بارش برف در برخی مناطق رانندگی را برای رانندگان سخت می کند و با رعایت اصول ایمنی موجب کاهش خطرات ناشی از تصادفات جاده ای خواهیم بود برای مثال استفاده از ضدیخ ، به همراه داشتن وسایل ضروری و استفاده از لاستیک های زمستانی که بیش ترین دغدغه رانندگان تعویض لاستیک زمستانی یا نصب زنجیر چرخ است.

لاستیک زمستانی
لاستیک زمستانی
علت استفاده از لاستیک زمستانی
لاستیک زمستانی
لاستیک زمستانی

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر فصل زمستان در جاده ها ، بارش برف و دشوار بودن تردد در مسیر های برفی و همچنین سخت بودن کنترل خودرو توسط راننده به دلیل سر خوردن و کاهش تاثیر ترمز هاست ، استفاده از لاستیک های چهار فصل موجب پایین آمدن کارایی لاستیک های چهار فصل بر روی سطح برفی و یخی می شود زنجیر چرخ تا حدی باعث کاهش حوادث جاده ای می شود اما بهترین روش برای جلوگیری از اتفاقات ناشی از سر خوردن خودرو بر روی یخ استفاده از لاستیک های زمستانی است و این لاستیک ها تا 80 درصد تصادفات جاده ای را کاهش میدهد.

مشخصات لاستیک زمستانی

لاستیک های زمستانی برای دمای زیر 7 درجه طراحی شده و اگر در روزهای گرم استفاده شود موجب ترکیدگی لاستیک به دلیل بالا رفتن دمای لاستیک می شود این نوع لاستیک ها به دلیل استفاده از مواد سیلیکونی نرم بوده و این نرم بودن باعث نچسبیدن لاستیک در هنگام عبور از جاده های برفی می باشد.

لاستیک زمستانی
لاستیک زمستانی

در لاستیک های زمستانی میزان خل و فرج سطح لاستیک را Sipesنامیده می شود و وظیفه آن ایجاد اصطحکاک لازم به منظور چسبندگی لاستیک ها به کف جاده و به منظور چرخش چرخ خودرو خواهد بود. هرگاه عمق Sipesهای لاستیک کمتر از 2/5 میلیمتر رسید به این معنی است که دیگر لاستیک کارایی های اولیه را ندارد و باید تعویض گردد.

 

لاستیک زمستانی
لاستیک زمستانی

با نزدیک بودن فصل زمستان و با یخ زدن معابر پیشنهاد ما استفاده از لاستیک های یخ شکن جهت جلوگیری از اتفاقات جبران ناپذیر می باشد.

جی بی تایر همراهی مطمئن در فروش و خدمات سیار لاستیک و روغن خودرو