آفرود ورزشی هیجان انگیز در عین حال خطرناک و پر هزینه تلقی می شود و این روزها آفرود یکی از گرانترین ورزش های دنیا به حساب می آید و هر کسی به دنبال تجربه آفرود می گردد . آفرود یک کلمه انگلیسی و در اصل به معنای بیراهه می باشد و از آن در زبان فارسی به بیراهه سواری یاد می شود و بیراهه هم به مسیر های خارج از جاده های آسفالتی و زمین هایی که جاده در آن وجود ندارد گفته می شود .

آفرود
آفرود
آفرود
آفرود

آشنایی با آفرود

ایران جزو کشور های دارای بیابان است که می تواند نقش پرنگی را در زمینه آفرود ایفا کند اکثر شرکت کنندگان در این ورزش یا می توان گفت آفرودر ها علاقه زیادی ندارند که این ورزش با عنوان مسابقه یاد شود . خودرو های آفرود باید حداقل دارای قابلیت های به خصوصی باشند از جمله قدرت موتور باید در حدی باشد که بتواند در مسیر های دشوار و پیچیده دچار ضعف نشود ، در این خوروها از کمک فنر های قوی و لاستیک های مخصوصی باید استفاده کرد که بهترین گزینه و پیشنهاد استفاده از سایز 275/75/15 و یا 285/75/15 برای مسیر های کوهستانی و همچنین میزان فاصله کف خودرو با زمین البته بستگی به نوع خودرو دارد برای مثال جیب گرند چروکی 27.5 سانتی متر و تویوتا pro-4runner با فاصله 28.1 سانتی متر می باشد .

آفرود
آفرود

مسابقات آفرودر ها

دومین دوره چلنچ کاپ شمشک ، در مرتفع ترین پیست خودرو های دو دیفرانسیل برگزار شد و از جمله این مسابقات در اطراف شهر تهران که بیابان های وسیعی وجود دارد که این مسابقات با نظارت سازمان های مربوطه در محدوده ی مشخصی از بیابان های تهران برگزار می شود که سعی می رود به محیط زیست و جوامع محلی آسیب کمتری وارد سازد .       در برخی از مناطق تور های آفرودی برگزار می شود و به طور معمول حداقل 2 روز و حداکثر تا 5 روز ادامه دارد و بسیاری از برگزار کنندگان تور ها دارای مجوز هستند و تمام سفر ها داری بیمه حوادث است در اکثر این تور ها از لیدر هایی کمک گرفته میشود که به اصطلاح بلده راه باشند تا بتوانند در حین مسیر هرگاه دچار مشکل از جمله گیر کردن و گم کردن مسیر شدند بتوانند راهنمایی کنند .

آفرود
آفرود
آفرود
آفرود

تجهیزات مورد نیاز در آفرود

برخی از تجهیزات آفرود هستند که به همراه داشتن آنها امری ضروری است مثل : جک هایلیفت ، بیل ، تبر ، گالن بنزین ، چادر ، وسایل خواب و آذوقه جالب است بدانید فروشگاه هایی هستند که مختص ارائه دادن به مشتاقان این ورزش هیجان انگیز می باشند .

 

مهم ترین عامل در آفرود بیش تر از آن که چه ماشینی داشته باشید میزان مهارت و تجربه رانندگی شماست که تقریبا 70 درصد این ورزش به شما بستگی دارد .

 

جی بی تایر همراهی مطمئن در فروش و خدمات سیار لاستیک و روغن خودرو