هیوندا آوانته خودروی خانواده

هیوندا آوانته البته درسالهای نچندان دور خودرویی عالی برای یک خانواده چهار نفره بحساب می آمد ولی بدلیل عدم ارتباط کافی با کمپانی هیوندایی در زمینه مشارکت در فروش و تولید این خودرو در ایران و یا دلایل دیگر از طرف شرکت کرمان خودرو دیگر شاهد حضور آن نبودیم.

البته میتوان گفت در رده اتوموبیل های سدان این خودرو میتواند بازهم با اینکه نسل جدید آن دیگر در بازار موجود نیست بازهم قدرت رقابت خودرو را با دیگر برندها و تولیدات بروز در کشور حفظ کند.این خودرو با دو گیربکس دستی و اتوماتیک به بازار عرضه میشد که نوع اتوماتیک آن بسیار عالی عمل کرده و دارای بازار خرید و فروش بهتری میباشد. سواری عالی و نرم، همینطور هندلینگ عالی این خودرو، کم مصرف و درای فضای داخلی عالی باعث شده که بتوان با مبلغی متعارف خودرویی مناسب خریداری کرد.

دوست داشتم بازهم این خودرو به بازار عرضه میشد. جایش دربین این همه تولیدات مشترک داخلی چینی بی کیفیت بسیار خالیست.
نوع لاستیک مصرفی در این خودرو 185.65.15 بوده که با توجه به قطر رینگ میتوان برای هندلینگ بهتر از تایر 205.60.15 نیز استفاده کرد. برندهای مختلفی از این سایز تایر در کشور تولید میشود . همینطور این نوع لاستیک دارای رقبای وارداتی زیادی است. از جمله برندهای تولیدی میتوان به کارخانجات : ایران تایر، بارز، یزدتایر و … اشاره کرد. برای برندهای وارداتی بهتراست از محصولات کره ای مثل لاستیک هانکوک و یا کومهو استفاده کرد. این تایرهای دارای گارانتی پنج ساله (80.000 کیلومتر) بوده و از لحاظ امتیاز ایمنی دارای شرایط مناسبی هستند.

اگر اندازه رینگ را افزایش دهیم و یا بفکر اسپرت کردن این خودرو باشیم میتوان تا قطر رینگ16 نیز برای این اتوموبیل استفاده کرد.

کرمان خودرو در سالهای دور با قردادی بسیار مناسب موفق به تولید و منتاژ این خودرو شد.
سواریش هم خیلی عالیه