یکی از قسمت های مهم در خودرو ها جلوبندی است که به گاهی به دلیل بی احتیاطی در حین رانندگی دچار ضعف و در نتیجه کاراییش را از دست می دهد مهم ترین و شایع ترین عامل کاهش عمر جلوبندی خودرو حرکت با سرعت بالا از روی دست اندازها و چاله ها می باشد که علاوه بر جلو بندی باعت خرابی کمک ها نیز می شود.

جلوبندی خودرو ها
قسمت های اصلی جلوبندی

پلوس یکی از بزرگترین قسمت های جلوبندی است و وظیفه آن رساندن نیرو از گیربکس به چرخ های جلو می باشد پلوس ها در بعضی از خوروها در دو متفاوت است که خود پلوس سه قسمت است : سر پلوس ، شفت اصلی ، سه شاخ

قسمت بعدی جلوبندی طبق و بوش‌ها . طبق بازویی بسیار قوی و محکم بوده که به چرخ نوسان می‌دهد و از یک طرف به سگدست و از طرف دیگر به شاسی متصل است. بوش نیز در محل اتصال نصب شده که به طبق امکان حرکت می‌دهد.
میله موج‌گیر و بوش‌های آن  این میله شکل خاصی دارد و مانع واژگونی خودرو در سر پیچ ها می شود . این میله به شکل پیچشی بوده که در پیچ‌ها نیرو را تقسیم کرده و با مقاومتی که دارد از واژگونی خودرو جلوگیری می‌کند. بوش‌های میله موج گیر از بوجود آمدن سر و صدای توسط میله موجی جلوگیری کرده محل نصب آن زیر شاسی است. جنس این بوش ها لاستیکی بوده و موجب آرام کارکردن سیستم تعلیق می شود.

جلوبندی خودرو ها
جلوبندی خودرو ها

قطعه‌ای دیگر که نسبت به سایر قطعات عمر کمتری را دارد سیبک می باشد. سیبک  کاسه‌ای شکل بوده که در بخش بیرونی طبق‌ها نصب می‌شود. سیبک به دلیل حساسیتی که دارد باید در حین کار تنظیم باشد در غیر این صورت به راحتی خراب می‌شود. این مفصل باید با گریس کار کند تا بی‌صدا و آرام کار کرده و عمرش طولانی شود.

یکی دیگر از قسمت‌های جلوبندی  سگدست می باشد. سگدست محوری کوتاه مثلتی و ثابت بوده و چرخ و بلبرینگ‌های آن و توپی‌چرخان روی آن سوار می‌شود.

افزایش طول عمر جلوبندی

برای جلوگیری از خرابی جلوبندی بررسی فشار باد لاستیک ها بالانس به موقع و دقت در تاب رینگ ها و تعویض به موقع قطعاتی که عمر مفید خود را از دست می دهد.

 

جی بی تایر همراهی مطمئن در فروش و خدمات سیار لاستیک و روغن خودرو