اواخر سال گذشته شرکت کرمان موتور به عنوان نماینده رسمی هیوندای در ایران ، در راستای تکمیل سبد محصولات این خودروساز کره ای در بازار ایران ، اعلام کرد لوکس ترین سدان با برند هیوندای را در ایران عرضه خواهد کرد . در نهایت پیش فروش هیوندای آزرا 2018 نیمه اسفند ماه سال گذشته با قیمت 379 میلیون تومان آغاز شد .

هیوندای آزرا 2018
هیوندای آزرا 2018
هیوندای آزرا 2018
هیوندای آزرا 2018
آغاز پیش فروش کرمان موتور

کرمان موتور هیوندای آزرا 2018 را با قیمت 379 میلیون تومانی و تخفیف 9 میلیونی در تاریخ 15 اسفند 96 پیش فروش کرد . کرمان موتور در نظر داشت این خودرو را در خرداد ماه سال جاری وارد بازار کند که به دلیل ممنوعیت واردات خودرو مشکلات پیش پای ترخیص خودروها از گمرگ ، چند ماهی این قرار به تعویق افتاد . تا این که در مهر ماه 97 سرانجام این خودرو ترخیص و به مشتریان تحویل شد . البته آزرای جدید در شرایطی به بازار آمده که به دلیل نوسانات نرخ ارز و توقف عرضه ، قیمت اش در بازار آزاد به یک میلیارد و دویست میلیون تومان رسیده که اصلا برای این خودرو منطقی به نظر نمی رسد .

هیوندای آزرا 2018
هیوندای آزرا 2018
هیوندای آزرا 2018
هیوندای آزرا 2018
هیوندای آزرا 2018
هیوندای آزرا 2018
تاریخچه آزرا و محبوبیت آن

آزرا را باید به عنوان یکی از محبوب ترین و لوکس ترین سدان های هیوندای معرفی کرد . باتوجه به این که برند جنسیس از هیوندای مستقل شده ، می توان گفت در حال حاضر آزرا لوکس ترین سدان هیوندای به شمار می رود . نسل اول آزرا در سال 1986 به بازار آمد ، اما ایرانی ها با نسل چهارم این سدان نیمه لوکس آشنایی دارند . خودرویی که پس از آزاد شدن واردات خودرو ، به سرعت به یکی از محبوب ترین سدان های لوکس بازار مطرح شد و فروش قابل توجهی را تجربه کرد . نسل پنجم آزرا که هم چون کره جنوبی در ایران با نام گرنجو شناخته می شد ، فروش مناسبی داشت اما نتوانست موفقیت قبلی را تکرار کند . مدل جدید هیوندای آزرا با ظاهری کاملا متفاوت به تازگی معرفی شده و از پلتفرم Y7 هیوندای – کیا که با خودرو هایی از جمله کیا کادنزا ، کیا اپتیما و هیوندای سوناتا مشترک است ، بهره می برد .

هیوندای آزرا 2018
هیوندای آزرا 2018
ویژگی های بصری

طراحی آزرا جسورانه و مدرن است و با حفظ سنت ها ، پیشتاز عصر جدید طراحی محصولات هیوندای به شمار می رود . از مهم ترین ویژگی هایی نسل جدید آزرا می توان به جلو پنجره عمودی و بزرگ همچون سدان های لوکس جنسیس و چراغ های پیوسته عقب اشاره کرد . لچکی معروف آزرا نیز در این مدل به فراموشی سپرده نشده و در کل باید گفت هیوندای در طراحی نسل جدید آزرا ، علاوه بر مد گرایی به جزییات سنتی نیز پایبند مانده .آزرای جدید با طول 4930 میلی متر ، عرض 1865 میلی متر و ارتفاع 1470 میلی متر ، سدانی بزرگ و درشت هیکل به شمار می رود .همچنین فاصله محوری 2845 میلی متر باعث شده تا سرنشینان مشکلی از نظر فضای پا احساس نکنند . آزرای جدید از انواع سیستم های الکترونیکی و کمک راننده بهره می برد .

هیوندای آزرا 2018
هیوندای آزرا 2018
مشخصات فنی و لاستیک مناسب برای آزرا 2018

به نکات مثبت و منفی هیوندای آزرا 2018 می توان به مزایایی همچون امکانات متنوع ، کابین جادار ، طراحی به روز ، کیفیت عالی ساخت و پشتیبانی و معایبی چون توقف عرضه ، افزایش بسیار زیاد قیمت در بازار آزاد اشاره کرد .

جی بی تایر همراهی مطمئن در فروش و خدمات سیار لاستیک و روغن در محل