آریزو 6 جدیدترین محصول چری به شمار می رود . سدانی نیمه لوکس که مراحل مختلف را برای عرضه در بازار ایران سپری می کند و قرار است به زودی توسط مدیران خودرو داخل ایران به تولید برسد . خودرو سازان چینی در چند سال اخیر بخش قابل توجهی از بازار خودرو کشور را به خود اختصاص داده اند . اوایل حضور چینی ها در بازار ایران با انتقادات فراوانی همراه بود . خودرو های چینی در ابتدای این مسیر در بخش های مختلفی ضعف هایی را داشتند . از طراحی ، ایمنی و کیفیت گرفته تا مشخصات فنی ، که این نقاط ضعف باعث می شد جز هم وطنان شان رقیب جدی در بازار خودرو نداشته باشند . حالا چینی ها بخش قابل توجهی از بازار خودرو جهانی را زیر واسطه خود گرفته اند و رقبایشان تنها به ساخته های سرزمین آژداهای سرخ محدود نمی شوند .

چری آریزو 6
چری آریزو 6
چری آریزو 6
چری آریزو 6
تلاش چین برای بهبود کیفیت خودرو ها

چینی ها کیفیت را چاشنی کار خود کرده اند ، به ایمنی اهمیت ویژه ای داده و موسسه تست تصادف خودرو راه انداخته اند ، با استخدام طراحان مطرح و قرارداد با استودیو های معروف طراحی ، ظاهری جذاب و کم ایراد برای محصولات خود به ارمغان آورده اند و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا ، رنگ مدرنیته و خلاقیت به ساخته های خود زده اند . شاید ابتدا تصور کنید این حجم از تعریف و تمجید از چینی ها اغراق باشد . قطعا بزرگ ترین خودروسازان دنیا نیز کارشان خالی از ایراد نیستاما برای این که بیشتر با این گفته ها ارتباط برقرار کنید ، پیشنهاد می کنیم چند دقیقه ای با چری آریزو 6 وقت بگذرانید . چری آریزو 6 سدانی نیمه لوکس است که آمده تا رقبای کره ای و ژاپنی را به چالش بکشد . قیمت اش باعث شده تا عرضه اش راا در ایران یک ریسک تمام عیار به شمار رود .

چری آریزو 6
چری آریزو 6
چری آریزو 6
چری آریزو 6
مشخصات و ویژگی های چری آریزو 6

چری آریزو 6 از پیشرانه ای مشترک با چری تیگو 7 بهره می برد . پیشرانه ای که امتحانش را در ایران پس داده و به لطف جفت شدن با گیربکسی مدرن تر ، عکس العمل تیز تری را برای آریزو 6 به ارمغان می آورد . این پیشرانه 4 سیلندر که با کد SORE4T158 شناخته می شود ، با توربو شارژ تغذیه می شود . این ویژگی باعث شده تا حجم کم موتور ، توان مناسبی تولید کند و از طرفی مصرف سوخت اش هم کاملا اقتصادی باشد . این پیشرانه از استاندارد آلایندگی یورو پلاس بهره می برد و به لطف استفاده از توربو شارژ ، ماکزیمم گشتاورش در دورهای پایین در دسترس است . آریزو 6 با زبان جدید طراحی چری خلق شده . اصل مهم این زبان طراحی ، پویایی است . چری در این بخش سرمایه گذاری قابل توجهی کرده و از تجربیات و نظرات طراحان بنام استفاده کرده و نتیجه کار ترکیبی قابل دفاع شده که علاوه بر مانده گاری بالا در دراز مدت کاملا هماهنگ و گیر است .

چری آریزو 6
چری آریزو 6

 

چری آریزو 6
چری آریزو 6
چری آریزو 6
چری آریزو 6
مشخصات فنی و سایز رینگ و لاستیک چری آریزو 6

چری آریزو 6
چری آریزو 6
نکات مثبت و منفی و پیشنهاد نهایی

در چری آریزو 6 می توان به نکاتی مثل طراحی ظاهری و داخلی جذاب ، کیفیت قابل قبول متریال کابین ، امکانات متنوع ، کابین جادار ، ارگونومی مناسب کابین جزو نکات مثبت چری آریزو 6 و نکات منفی چون بهتر بود به جای گیربکس CVT از انواع دو کلاچه تیپ ترونیک با این پیشرانه جفت شود و برخودار نبودن از تنظیم برقی صندلی های جلو اشاره کرد . در شرایطی که واردات خودرو به کشور ممنوع است ، عرضه سدانی کامل با طراحی زیبا و امکانات متنوع هم چون چری آریزو 6 می تواند برگ برنده ای برای مدیران خودرو باشد . آریزو 6 بیش از هر زمان دیگری ، نزدیک شدن خودرو های چینی را به خودرو های روز جهان نشان می دهد . به سختی می توانید از طراحی کابین و بدنه آن ایراد بگیرید . پیشرانه نصب شده روی آن نیز امتحان اش را در چری تیگو 7 پس داده و می تواند این سدان نیمه لوکس را رو سفید کند .

چری آریزو 6
چری آریزو 6

جی بی تایر همراهی مطمئن در فروش و خدمات سیار لاستیک و روغن