شرکت خودرو سازی سایپا با معرفی محصول جدید خود با نام کوییک در سال 1395 سر و صدای زیادی را به پا کرد ، کوییک یک خودروی جدید با امکانات ویژه ای است که به گفته گروه خودرو سازی سایپا این خودرو حاصل چندین سال تجربه و دانش مهندسان ایرانی طراحی شده و قرار است در سه نسخه وارد بازار شود (پایه ، فول ، پلاس)

کوییک
کوییک
 استفاده از طراحی دیگر محصولات سایپا در کوییک

در واقع سایپا در طراحی کوییک از بکار گیری محصولات دیگرش استفاده کرده البته این امر فقط به مجموعه سایپا خنم نمی شود بلکه شرکت ایرانخودرو نیز از این ویژگی مستثنا نیست برای مثال در طراحی رانا که 90 درصد این خورد از پژو 206 sd الهام گرفته شده ، نمای جلوی کوییک همان ساینا و نمای بغل آن تیباست و از لحاظ اندازه فیزیکی هم ابعاد تیباهاچ بک می باشد و از نظر فنی ، موتوری با حجم 1503 سی سی 4 سیلندری که در تیبا و ساینا هم دیده می شود بکار گرفته شده . منتقدان بر این باورند که کوییک را همان تیبا هاچ بک البته با کمی امکانات پیشرفته تر باید دانست .

کوییک
کوییک
کوییک
کوییک
کوییک
کوییک
امکانات کوییک و ویژگی های بصری

کوییک در سه تیپ به بازار عرضه خواهد شد و شرکت سایپا در نظر دارد تا با عرضه این سه تیپ بستری را ایجاد کند که همه قشری بتوانند مالک این خودرو باشند ، نسخه پلاس این خودرو دارای ویژگی های جالبی است چه از لحاظ ایمنی و چه از لحاظ راحتی سرنشینان که البته قیمت این تیپ با قیمتی بالا نسبت به نسخه پایه و فول می باشد و کسانی که علاقه مند به این خودرو هستند و بودجه کافی برای خرید ندارند تیپ پایه بهترین پیشنهاد است . همانطور که اشاره شد در طرحی ظاهری این خودرو مانند چراغ های جلو که همان چراغ ساینا و درب ها که همان درب های تیبا می باشد استفاده شده ، در قسمت عقب کوییک شاهد طراحی زیبای چراغ ها می باشیم که شباهتی به چراغ های بی ام و X1 می باشد .

معایب و مزایای کوییک

در این خودرو امکانات رفاهی زیادی بکار گرفته شده اما تمامی این آپشن ها همه ساخت چین می باشد و آنچنان کیفیت مورد رضایتی در این قطعات دیده نمی شود و دائما در حال خرابی هستند همانند: از کار افتادن تاچ و لگ زیاد ، خرابی کیلس استارتر ، بلرینگ های عقب و جلو که دارای کیفیت های پایینی هستند که اغلب نیازمند تعویض می باشند . نفوذ صدای موتور به داخل کابین بدلیل ساختار قدیمی خودرو که صدای موتور در دور های 5 هزار به شدت در داخل کابین احساس می شود از دیگر معایب ای خودرو می باشد . از بحث  معایب این خودرو که بگذریم و با نگاهی مثبت به این خودرو نگاه کنیم شاهد ویژگی های قابل توجهی خواهیم بود که سایپا سعی کرده تا کوییک را به یک خودروی مدرن تبدیل کند که تا حدی توانسته .

کوییک
کوییک
سایز لاستیک کوییک

برای لاستیک های کوییک سایپا از سایز 185/65/14 و از رینگ های آلمینیومی استفاده کرده که این سایز تایر برای خودرو های رانا و انواع پژو نیز استفاده شده است ، و شاید برای شما سوال باشد که کوییک ساختاری همچون تیبا هاچ بک دارد و در نتیجه سایز تایر هایش نیز باید یکی باشد ولی این نظریه اشتباه است و سایز تیبا هاچ بک 185/60/14 می باشد و تیبا صندوق دار 175/70/13 که این دو سایز قابل نصب در هر دو خودرو است که البته باید برای سایز 14 حتما رینگ 14 اینچی داشته باشید .

 

جی بی تایر همراهی مطمئن در فروش و خدمات سیار لاستیک و روغن خودرو