هیونداسوناتا

هیوندا سوناتا  در میان سدان های کره ای موجود در  کشور به لحاظ ابعاد و کیفیت توانسته امتیاز بالایی کسب کرده و از لحاظ کیفیت مناسب قطعات جایگاه خوبی داشته، همینطور رقابت مناسبی را در میان بازار خودروهای کره ای داشته باشد.

امروزه این اتومبیل در مدلهای مختلف از جمله هیبریدی تولید میشود که در بازار ایران بدلیل حضور مستقیم کمپانی کره ای هیوندای موجود است. نوع هیبرید آن بدلیل ظاهر زیبا و میزان مصرف سوخت و همچنین قدرت مناسب این خودرو با استقبال خوبی در میان مصرف کنندگان محترم مواجه شده. البته از نوع هیبرید آن برای حمل و نقل شهری بعنوان تاکسی نیز استفاده شده است. امید است در آینده ای نچندان دور بتوانیم شاهد حضور این تکنولوژی در زمینه تولیدات داخلی صنعت خودرو کشور باشیم.
تایر  این خودرو بصورت فابریک در مدلهای قدیمی مثل2010،  215.60.16 بوده که در مدلهای بالاتر از رینگ 17 نیز استفاده میشود.در مدلهای بروز این خودرو برای سونوتا YF از لاستیک سایز 215.55.17،225.45.18 و 235/45/18 استفاده میکند که بصورت فابریک برند استفاده شده در حال حاضر تولید کمپانی لاستیک نکسن است. در سوناتا هیبرید هم به همین طورت از این سایزهای لاستیک استفاده میشود. برندهای دیگر کره ای نیز دارای کیفیت مرغوب تر بوده و میتوان از هانکوک و کومهو استفاده کرد.
لازم بذکر است شما میتوانید با تغییر کوچکی در سایز لاستیک، سواری و هندلینگ مناسب تری را برای مد 2010 این خودرو بدست آورید. بطور مثال میتوان سایز تایر را به 225.60.16 تغییر داد.

فروشگاه اینترنتی جی بی تایر پیشرو در فروش و خدمات سیار لاستیک اتومبیل