این شرکت جزو بزرگترین و معروف ترین کمپانی های آمریکاست که در سال 1870 توسط دکتر بنجامین گودر پایه گذاری شد .

تاریخچه ی فعالیت BF Goodrich

در سال 1869 گودریج شرکت Hudson River Pubber را که کسب و کار کوچکی داشت را خرید و می توان گفت اولین خودرویی که در آمریکا تردد داشت لاستیک هایش ساخت این شرکت بود و حتی اولین هواپیمایی که از بالای اقیانوس آرام عبور کرد از لاستیک های گودریج استفاده کرده بود . فعالیت این شرکت در زمینه تولید لاستیک ، تجهیزات الکترونیکی ، قطعات هوا گرد و فناوری هوا فضا دایر بود .

BF Goodrich
BF Goodrich

کارخانه اوهایو در سال 1946 توسط گودریج خریداری شد و از آن به بعد علاوه بر تولیدات خود شروع به تولید چرخ ها و ترمز برای انواع هواپیما پرداخت و همچنین در بین این فعالیت ها پروژه هایی برای ارتش ، بازرگانی ، منطقه ای و برنامه های تجاری هم مشغول بود این پیشرفت و پیشروی مدیون سیاست رقابتی گودریج بود و رقبای بزرگ آن نظیر: استراکچر ، هانی ول و مسیر بوگاتی بودند .

BF Goodrich
BF Goodrich

شرکت BF Goodrich با همکاری شرکت یونی رویال به یکی از بزرگترین تولید کننده لاستیک در جهان شد اما این پیشرفت ماندگار نبود و خط تولید این شرکت در سال 1988 به میشلن واگذار شد و این چرخه تولید با اضافه کردن محصولات ویژه شیمیایی و مواد جانبی با نام جدید که در حال حاضر میشلن جزو بزرگترین و بنام ترین تولید کنندگان لاستیک در دنیاست .

BF Goodrich
BF Goodrich

BF Goodrich در سال 2012 توسط شرکت یونایتد تکلونوژی خریداری شد و اما این پایان برند گوریج نیست و همچنان در سراسر جهان برند گودریج جزو بهترین برند ها یاد می شود .

جی بی تایر همراهی مطمئن در فروش و خدمات سیار لاستیک و روغن خودرو