تاکنون کمتر کسانی هستند که با برند Continetal آشنا نباشند چرا که این شرکت در رده چهارم بعد از شرکت های برجستون ، میشلن و گودیر در جهان قرار دارد و جزو بزرگترین کمپانی های تولید کننده قطعات خودرو های سبک و سنگین در کشور آلمان است .

Continetal ag
Continetal ag
فعالیت ها و شراکتها

این شرکت متخصص در تولید انواع لاستیک ها ، سیستم های ترمز ، سیستم های کنترل پایدار می باشد و دفتر مرکزی این شرکت در شهر هانوفر ، نیدرزاکس آلمان قرار دارد . تاریخچه Continetal در سال 1871 به عنوان یک شرکت کائوچو تاسیس شد و در سالهای بعد توانست وارد تولید صنعت لاستیک شود و بتدریج توانست نام خود را در عرضه بزرگترین تولید کنندگان لاستیک خودرو در آلمان و جهان مطرح نماید . در اوایل سال 2007 کمپانی  کنتینتال شرکت وی دی او را خریداری کرد و وی دی او از شرکت های زیر مجموعه زیمنس بود و در اصل کلیه فعالیت های بخش تولید قطعات خودرو زیمنس را عهده دار بود .

Continetal ag
Continetal ag
در مرز ورشکستگی

Continetal پس از بدست آوردن شرکت وی دی او در زمینه تولید قطعات خودرو در رتبه چهارم جهان قرار گرفت و در سال 2008 کمپانی کونتینتال با شرکت وی دی او ادغام شد که این ادغام زیاد به نفعش نبود چرا که نیمی از میزان ارزش خود را از دست داد و تا مرز ورشکستگی پیش رفت و به ناچار و به منظور جلوگیری از ورشکستگی بخش عظیم سهام خود را به شرکت شیفلر آ-گ واگذار کرد و تا حدی توانست به پیشرفت خود ادامه دهد .

Continetal ag
Continetal ag
ادامه فعالیت ها

در تاریخ 6 سپتامبر 2012 Continetal پس از حدود تقریبا 5 سال غیبت بار دیگر به فهرست 30 شرکت برتر عضو شاخص دکس بازگشت . در حال حاضر شیفلر مالک 49/9 % درصد از سهام شرکت کونتینتال است که این میزان سهام در آلمان جز بالاترین میزان سهام است  همچنین گفتنی است در سالهای اخیر گروه صنعتی بارز با عقد قرار دادی 10 ساله اقدام به اخذ و پیاده سازی تکنولوژی کنتینتال آلمان به منظور تولید انواع تایر های رادیال نمود و هم اکنون محصولات بارز با تکنولوژی کنتینتال  آلمان طراحی و تولید و روانه بازار می شود .

continetal ag
continetal ag

جی بی تایر همراهی مطمئن در فروش و خدمات سیار لاستیک و روغن خودرو