عوامل اصلی ترکیدگی لاستیک چیست؟

عوامل اصلی ترکیدگی لاستیک چیست؟ چرا تایرهای دچار ترکیدگی می شوند؟ در این بخش به دلایل و فاکتورهای اصلی ان می پردازیم :
ترکیدگی لاستیک خودرو بیشتر در فصول گرم سال اتفاق میافتد. علت موضوع هم می توان به هوای گرم و طی مسافت های طولانی تر در این هوا توسط رانندگان دانست . چرا که با شروع شدن فصل گرما سفرهای ایرانگردی افزایش یافته و ترکیب این عوامل موجبات آسیب رسدیدن با تایرهای را فراهم میکند.

به جز موارد ذکر شده می توان از کم شدن فشار هوای تایر و جاده های غیر استاندارد نیز در ترکیدگی لاستیک اشاره نمود. کم باد بودن لاستیک خودرو باعث میشود که لاستیک خودرو فشار بیشتری را تحمل کند و بخش های داخلی تایر مانند کائوچو، فولاد و سایر ترکیبات لاستیک دچار آسیب دیدگی شوند.
معمولا فشار هوای متعادل تایر بروی بخش جانبی درب راننده ثبت شده است.از سال 2007 نیز این امکان بوجود امده که از سیستم تحلیل فشار تایر برای انواع خودروها استفاده شود.ولی این سیستم هیچ گونه هشداری به شما نخواهد داد تا اینکه تایر کاملا از بین برود.همچنین یک راننده وظیفه شناس باید به طور منظم فشار هوای داخل تایر خود را با دست چک نماید و یا از متخصصین در این زمینه کمک گیرد.

بار سنگین خودرو افزایش وزن خودرو با بارهای اضافی میتواند به میزان زیادی به لاستیک آسیب وارد کند.اگر خودروی شما گنجایش حمل بار زیادی را دارد بدین معنا نیست که تایرهای خودرویتان هم میتواند این وزن اضافی را تحمل نماید به خصوص اگر تایرهایتان کم باد باشند.

برای جلوگیری از ترکیدگی لاستیک خودرو و فرسایش تدریجی آن لازم است به طور ماهانه و در فصول گرمای سال به صورت هر ماه دوبار فشار هوای تایر خودرو را چک نمایید و همچنین با توجه به مخاطرات استفاده از تایر های فرسوده، قبل از سفر حتما اقدام به تعویض تایر فرسوده خود نمایید.

تیم تخصصی تعویض تایر جی بی تایر با استفاده از پیشرفته ترین روش های تعویض و نصب تایر در محل به شما در خریدلاستیک و تعویض آن با کمترین زمان و بهترین قیمت لاستیک کمک خواهد نمود.